206

BLOG : Sesli chat mikrofon ayarı

Sesli chat mikrofon ayarı

Selamlar, AlemSesli kullanıcıları bugün ki konumuz da seslichat sitelerinde mikrofon halk dilinde (mik) ayarları nasıl yapılır? sesli sohbet odalarında mikrofon ayarı nasıl yapılmalıdır? yazımızı sizlerle paylaşacağız.

Sesli sohbete başlamadan önce yapılması gereken ayarlardan biri de mikrofon ayarıdır.Sesli sohbette mikrofon ayarı nasıl yapılmalıdır?Sorusunu kısaca cevaplamak gerekirse; Bu ayarlar, genellikle günümüzde yoğun olarak kullanılan, XP, Windows 7,Windows 8, Windows 8,1 ve Windows 10 işletim sistemlerinin çoğun da aynı şekilde yapılmaktadır.Bu nedenle gösterilecek yol birçok kişinin işine yarayacaktır.

İlk olarak ''Başlat Menüsü'' ''Denetim Masası'' bölümüne giriş yapın.Bu bölümdeki ''Ses Ayarı'' girin ve açılan bölümdeki boş alana sağ tıklayın.Sonra, ''Devre dışı bırakılmış aygıtları göster'' butonuna tıklayın.Bu alan açılınca, ''Streo Mix'' aygıtının üzerine gelerek sağ tıklayın ve ''Etkinleştir''e tıklayın. Streomix aygıtını etkinleştirince, yine aynı böümde bulunan ''Mikrofon'nun üzerine gelerek sağ tıklayın ve varsayılan iletişim aygıtı olarak seçin.Mikrofonu varsayılan iletişim aygıtı olarak seçtikten sonra konuşma yapılabilir.

Bu ayarları yaptıktan sonra alemsesli sesli Chat panelinize giriş yapın.Panelde bulunan sesli sohbet odalarıdan birine girış yapıp konuşma butonuna tıklayın ve mikrofona çıkıp karşı tarafa müzik dinletmek isterseniz, bilgisayarınızdaki müzik dosyalarınızı Winamp üzerinden veya müzik dosyalarınız bulunmuyorsa, You tube'ye giriş yapıp istediğiniz bir parçayı seçerek çalmaya başlayın.Tüm işlemlerden sonra, aldığınız mikrofonun aktif olup olmadığını merak ediyorsanız, volume çubuğunun hareketine bakın.Hareketli ise diğer tarafa ses gidiyor demektir.Yaptığınız işlemlere rağmen,karşı tarafa ses gitmiyorsa, sesli Chat odasında yazılım yerinin üst kısmında buluna '' Tüm ayarlara tıklayın'' Daha sonra, ''Audio out put device'' ve onun altındaki kısmı '' Streo Mix '' yapın. O da olmazsa '' Speakers '' seçeneğini işaretleyin.

 

19 Kas 2017 122 Görüntüleme

0 YORUM YAPILDI

Gönder